У ДРС працюють над підвищенням спроможності територіальних органів
13 та 14 листопада на Волині відбувся семінар-тренінг Державної регуляторної служби України, спрямований на підвищення кваліфікації представників територіальних органів ДРС. Участь у заході взяли Голова ДРС Ксенія Ляпіна, Перший заступник Голови ДРС Володимир Загородній та інші представники центрального апарату Державної регуляторної служби.
Учасників семінару з усіх областей України привітали заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, заступники Шацької РДА Сергій Сидорук та Сергій Кужель, завідувач Сектору ДРС у Волинській області Олег Савчук, директор Фонду підтримки підприємництва Ковельщини Петро Мякота.
«Побудова сучасних моделей роботи – важлива частина реформ. Завдання та виклики, які постають перед Державною регуляторною службою, вимагають запровадження нових методів роботи, постійного професійного зростання, актуалізації знань та навичок, а також обміну досвідом серед представників територіальних органів», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.
Під час семінар-тренінгу у формі ділової гри, організованої начальником відділу координації діяльності територіальних органів Маріанною Диковою, представники ДРС мали змогу озвучити свої ідеї щодо вдосконалення роботи Служби на місцях, запропонувати методи активізації бізнес-спільноти та інших учасників регуляторного процесу.
Представники територіальних органів спілкувались із представниками центрального апарату ДРС з кадрових, юридичних та організаційних питань.
Це особливо актуально у зв’язку із законодавчими нововведеннями, у результаті прийняття яких усунено дублювання повноважень з реалізації державної політики у сфері державного нагляду та контролю. Тепер ці повноваження закріплено за ДРС.
Тобто із скаргами на дії органів державного контролю підприємці зможуть звертатись до Державної регуляторної служби, у якої будуть повноваження щодо перевірки цих органів.
Крім того, ДРС зможе складати протоколи про адміністративні правопорушення на посадових осіб державних органів у разі порушення ними законодавства з питань державного нагляду (контролю), ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, що важливо для збалансування відповідальності та можливість захисту бізнесу від свавілля контролерів.