Підприємцям Житомирщини розповіли про інтерактивні інструменти для бізнесу

09.10.2019

9 жов72481323_2443762382404733_7630342703691071488_nтня у Житомирі відбувся ряд заходів, спрямованих на підвищення поінформованості підприємців регіону про реалізацію державної регуляторної політики.

Так, під час семінару «Перевірки бізнесу: основні виклики після завершення мораторію», організованого спільно Державною регуляторною службою України, Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Житомирською обласною державною адміністрацією, підприємці, представники ДРС та експертного середовища розглянули питання функціонування системи державного нагляду та контролю після завершення мораторію на перевірки.

«Одним із своїх завдань Державна регуляторна служба України вбачає підвищення правової обізнаності бізнесу щодо перевірок їх господарської діяльності. Особливо важливо розповісти про це бізнесу в регіонах України. Підприємці повинні знати свої права та вміти їх захищати», – підкреслила Голова ДРС Ксенія Ляпіна. Вона також нагадала підприємцям, що вони можуть звертатись до Державної регуляторної служби України зі скаргами на дії органів державного нагляду (контролю), так як ДРС наділена повноваженнями контролю за контролерами.

71926777_2443761975738107_6877765211097399296_nБізнесу Житомирщини також презентували концепцію практичного посібника з проходження перевірок суб’єктами господарювання та розповіли про те, як користуватись інспекційним порталом inspections.gov.ua та іншими інтерактивними інструментами, де підприємці можуть знайти відповіді на такі питання: чи плануються щодо мене перевірки, де саме проводитиметься перевірка, коли розпочнеться та скільки триватиме перевірка та інші.

«Інспекційний портал виконав свою місію щодо систематизації та прозорості інформації про плани та результати перевірок. На черзі – запуск нових інструментів для бізнесу, зокрема, малого та середнього, у якого часто немає достатньо інформації про перевірки та недостатньо можливостей для захисту від неправомірних дій інспекторів. Ми плануємо це змінити і дати чесному бізнесу в руки дієві інструменти для забезпечення дотримання його прав», – зазначила керівниця відділу розробки програмного забезпечення Офісу ефективного регулювання Яна Горюнова.

 «Незважаючи на широко анонсовану реформу системи державного нагляду і контролю, перевірки надалі залишаються проблемою для бізнесу (особливо після завершення мораторію). Чому? Тому що мало в чому змінилися контролюючі органи та не всі необхідні зміни зроблено на рівні законодавства, а водночас бізнес забув, як захищати себе. Саме на розробці необхідних законодавчих змінах та інформуванні бізнесу вирішила зосередити свої зусилля Програма USAID «Конкурентоспроможна економіки України», – пояснив керівник напряму з покращення бізнесу-клімату Програми USAID КЕУ Любомир Чорній.

«Незнання своїх прав під час проходження перевірок та страх бізнесу висловити будь-які сумніви щодо її правочинності – все це створює поле для зловживань зі сторони контролюючих органів. Успішне подолання цієї проблеми сприятиме зменшенню зловживань у сфері державного нагляду та контролю. Саме тому команда EasyBusiness вирішила долучитися до ініціативи зі створення практичного посібника, який допомагатиме бізнесу ефективно проходити перевірки своєї господарської діяльності», – додав заступник голови правління ГО «Легкий Бізнес» Кирило Криволап.

Державна регуляторна служба України активно співпрацює з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» над розробкою посібника для малих та середніх підприємств з питань проходження перевірок господарської діяльності, що проводяться органами державного нагляду. Посібник має на меті підвищити спроможність малих та середніх підприємств (МСП) в питаннях діловодства, поліпшити здатність МСП попереджати бізнес-ризики, посилювати спроможність бізнес-асоціацій щодо захисту прав МСП при проходженні перевірок, а також – зниження ймовірності виникнення корупції при взаємодії МСП з контролюючими органами.

Нагадаємо, 10 вересня цього року презентовано аналітичний модуль «Прозорі перевірки», де можна знайти актуальну прозору аналітику щодо запланованих і проведених перевірок, спрямовану на посилення громадського контролю та попередження корупційних ризиків у інспекційній сфері.  

Заходи відбулися за підтримки Державної регуляторної служби України, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Житомирської обласної державної адміністрації, у партнерстві з Офісом ефективного регулювання та ГО «Легкий Бізнес» (EasyBusiness).