Під час візиту на Хмельниччину Голова ДРС поспілкувалась із підприємницькою громадою

16.09.2018

hmelnytskyj-715 вересня Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна поспілкувалась із керівництвом та підприємницькою громадою Хмельниччини.

Під час зустрічі з очільниками області вона нагадала про повноваження Державної регуляторної служби України. Зокрема, йшлося про функцію ДРС контролю за контролерами, а також про повноваження перевіряти дозвільні органи та органи ліцензування.

hmelnytskyj-2Голова ДРС підкреслила важливість інформаційно-розяснювальної роботи щодо захисту підприємцями їх законних прав та використання усіх правових механізмів для цього.

Крім того, обговорювали необхідність оприлюднення регуляторних відкритих даних, які часто плутають із публікацією інформації на сайтах органів влади. Насправді це – інформація у відкритих форматах, що дозволяє її зручне та автоматичне оброблення, вільне використання.

42108734_1847568842024093_7032380348671459328_nДержавна регуляторна служба України разом з експертами проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS з ініціативи проекту «Регуляторна мапа України» вже розробили перший в Україні стандарт набору відкритих даних регуляторних органів.

«Відкрита, прозора, загальнодоступна регуляторна політика є запорукою розвитку економіки та залучення інвестицій. Прозорість регуляторної політики також є вагомою складовою в боротьбі з корупцією, адже там, де все прозоре та доступне, корупції важко існувати та прогресувати», – зазначила Голова ДРС.

Також Ксенія Ляпіна відвідала урочистості з нагоди 15-річчя заснування Громадської організації «Асоціація Хмельницьких ринків» та вручила Грамоту ДРС представникам цієї організації за вагомий внесок у реалізацію державної регуляторної політики, активну громадянську позицію, захист прав та інтересів підприємців.

hmelnytskyj-5«Ця Громадська організація неодноразово доводила, що є надійним партнером ДРС у захисті прав підприємництва та активно сприяє реалізації державної регуляторної політики», – зазначила Голова ДРС.

Участь в урочистостях з нагоди 15-річчя заснування Громадської організації «Асоціація Хмельницьких ринків» взяли: народний депутат України Оксана Продан, керівництво міста Хмельницький, представники бізнес громади Хмельниччини.

41992026_339942266550467_7280807532019318784_nПісля офіційних заходів представники малого бізнесу Хмельниччини мали змогу поспілкуватися з Головою Служби та поділитися своїми проблемами, які виникають під час ведення господарської діяльності.

Детальніше про візит на Хмельниччину – у інтерв’ю Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної телеканалу «Місто». Відео поділимось згодом.

hmelnytskyj-3Нагадаємо, раніше на Хмельниччині вже відбувся великий навчальний семінар з представниками бізнес-об’єднань щодо практичного застосування норм регуляторного законодавства та законодавства з питань державного нагляду (контролю) для забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання. Також підприємницька спільнота Хмельниччини мала змогу опанувати методологію застосування М-тесту – європейську методику, за допомогою якої можна порахувати вартість державних та місцевих регулювань для бізнесу. Підприємців вчили користуватися онлайн-інструментами для визначення адміністративного навантаження на бізнес.