Органи місцевого самоврядування у цьому році частіше застосовували тест малого бізнесу

07.08.2018

У ДРС проаналізували рівень дотримання органами місцевого самоврядування Методики в частині проведення М-тесту як інструменту вимірювання впливу регулювання на малий та мікро – бізнес

biznes-1024x682З 1383 проаналізованих проектів регуляторних актів потребували проведення М-тесту 1305 проектів (більше 94% від загальної кількості проектів, які надійшли до ДРС у звітному періоді). 

Тобто, рівень дотримання вимог Методики в частині застосування органами місцевого самоврядування М-тесту склав у І півріччі 2018 66%, тоді як у 2017 році лише 58% від кількості проектів, які потребували його проведення.

В той же час, рівень дотримання вимог Методики в частині застосування М-тесту органами місцевого самоврядування (обов’язково проводиться у разі, якщо частка мікро- та малих бізнесів перевищує 10 відсотків у полі регулювання, яке розглядається) у кожному регіоні є різним.

При середньому показникові проведеного в АРВ М-тесту до проектів регуляторних актів, які подані до ДРС у 2017 році, органами місцевого самоврядування лише Житомирської, Херсонської областей та Київською міською радою здійснено М-тест до 75% і вище проектів регуляторних актів, дія яких поширювалась на малий бізнес.

Поряд з цим, у звітному періоді, показники дотримання органами місцевого самоврядування вимог Методики в частині проведення М-тесту збільшилися з 3 до 7 регіонів України, до яких увійшли Волинська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Херсонська та Черкаська області.

Нагадаємо, М-тест – це розрахунковий механізм витрат, які понесе середньостатистичний суб’єкт малого бізнесу. Сама методика проведення М-тесту дозволяє максимально легко оцінити витрати прямих і адміністративних витрат, які матиме малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.