Олексій Кучер відзначив перші результати проекту «регуляторна гільйотина» в регіонах

17.08.2021

IMG_1213У Державній регуляторній службі України відбулося друге засідання міжрегіональної робочої з питань здійснення державної регуляторної політики та проведення дерегуляції у сфері господарської діяльності на регіональному та місцевому рівнях, створеної за результатами селекторної наради в Офісі Президента України, що відбулася 7 червня 2021 року.

В онлайн-засіданні на чолі з Головою ДРС Олексієм Кучером взяли участь представники обласних державних адміністрацій та територіальних відділів ДРС.

Голова ДРС подякував керівництву більшості облдержадміністрацій, які відповідально поставилися до виконання разом з ДРС доручення Офісу Президента України щодо дерегуляції та відзначив проміжні результати виконання протокольного рішення №1 за попередній місяць.

«Протягом липня по всій Україні опрацьовано 815 регуляторних актів, які потенційно підпадали під «регуляторну гільйотину». З них 204 втратили чинність або були скасовані, а 170 — приведені у відповідність до вимог чинного законодавства. Разом з тим виявили 13 регуляторних актів, що потребують змін, та ще 144 рішення місцевих рад, які наразі готуються до перегляду. Водночас 284 регуляторних акти не потребують перегляду та залишаються чинними», – повідомив Голова ДРС Олексій Кучер під час спілкування з учасниками міжрегіональної робочої групи.

IMG_12000За словами очільника Служби, за місяць роботи групи при ДРС майже в усіх регіонах були визначені структурні підрозділи або посадові особи, відповідальні за реалізацію регуляторної політики та проведення заходів з дерегуляції на регіональному та місцевому рівнях.

Голова ДРС зазначив, що за підсумками 9 місяців цього року ДРС сформує рейтинг областей, де найкраще спрацює проект «регуляторної гільйотини» за такими показниками:

  • рівень планування прийняття регуляторних планів;
  • наявність постійних комісій з питань реалізації державної регуляторної політики при відповідних радах ОМС;
  • наявність відповідального структурного підрозділу або посадової особи для реалізації державної регуляторної політики у виконавчих органах місцевого самоврядування;
  • наявність та наповненість сайтів ОМС прийнятими регуляторними актами;
  • зворотній зв’язок від ОМС на опублікований антирейтинг.

Олексій Кучер також нагадав про необхідність до 29 числа щомісяця звітувати до Офісу Президента України та попросив з більшою відповідальністю поставитися до організації їх виконання.

За словами голови міжрегіональної робочої групи, складений рейтинг буде однією з ключових оцінок результатів роботи обласної влади на виконання завдань Уряду та Президента України щодо дерегуляції.