Олексій Кучер відзначив ефективність данської практики «Sunset Clause»

28.05.2021

Як завдяки ефективному регулюванню Данія поcіла 4-е місце в рейтингу Doing Business 2020 та що робить данський уряд для спрощення ведення бізнесу. Про це та інше говорили Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен під час онлайн зустрічі.

photo_2021-05-28_16-09-43Олє Егберг Міккельсен детально розповів про те, як європейське законодавство в частині бізнесу інтегрується в данське, виокремивши чотири основні принципи за якими це відбувається. Наприклад, принцип «Sunset Clause» – коли ще на етапі ухвалення регулювання встановлюється його «термін придатності», і через 5-10-15 років воно втрачає чинність. Також в Данії немає безпосередньо органу, який би точно відтворював ДРС за функціями, але є декілька органів, які стежать за тим, щоб європейське законодавство, що регулює бізнес, відображалося в данському законодавстві та працювало належним чином.

Натомість Голова ДРС Олексій Кучер відзначив, що Україні сьогодні діють тисячі застарілих та неактуальних регулювань, і подібне самоочищення значно спростило б виконання планів Уряду та Президента України з дерегуляції, які визначено як пріоритетні на 2021 рік.

Своєю чергою пан Міккельсен виявив глибоку обізнаність у регуляторній тематиці та діяльності ДРС та наголосив, що роль Служби є основоположною у створенні привабливого бізнес-середовища і, що здебільшого данські компанії задоволені умовами своєї роботи в Україні.

«Завдяки змістовному інформаційному відгуку від бізнесу, зокрема, данського, ми зможемо разом розширити регуляторні рамки», – заявив Олексій Кучер та погодився на пропозицію Посла Данії зустрітися з данською бізнес-спільнотою в Україні.