Олексій Кучер та Жусупбек Шаріпов домовилися про українсько-киргизьке співробітництво у сфері регуляторної політики

06.10.2021

IMG_5842Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер провів робочу зустріч із Послом Киргизької Республіки в Україні (за сумісництвом в Республіці Молдова, Республіці Болгарія та Румунії) Жусупбеком Шаріповим щодо налагодження співпраці між ДРС та урядовими органами Киргизької Республіки, які відповідають за формування та реалізацію державної регуляторної політики.

«Киргизстан, як і Україна пройшов довгий, проте успішний шлях щодо формування регуляторного поля, одним із важливих інструментів якого є аналіз регуляторного впливу», – зауважив Олексій Кучер та відзначив зацікавленість української сторони у вивченні киргизького досвіду проведення аналізу регуляторного впливу до всіх проектів законодавчих та нормативно-правових актів.

Уперше в Киргизькій Республіці аналіз регуляторного впливу був упроваджений у 2007 році. Тоді було прийнято постанову Уряду КР «Про методику аналізу регулятивного впливу нормативно правових актів на діяльність суб’єктів підприємництва». У цій Методиці визначалися цілі, завдання та порядок проведення аналізу регулятивного впливу. З того моменту проекти нормативно правових актів (НПА), що регулюють підприємницьку діяльність, підлягають аналізу регулятивного впливу. Одним із головних інструментів при прийнятті управлінського рішення нормотворчим органом проекту НПА, що стосується підприємницької діяльності, є аналіз регулятивного впливу.

Наприкінці зустрічі сторони домовилися про налагодження сталого співробітництва та обмін інформацією.