Олексій Кучер та Дархан Калєтаєв домовилися про українсько-казахське співробітництво у сфері регуляторної політики

09.06.2021

 

Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер провів робочу зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калєтаєвим щодо налагодження співпраці між ДРС урядовими органами Казахстану, які відповідають за формування та реалізацію державної регуляторної політики.

photo_2021-06-09_15-47-23«Український Уряд поставив перед нами стратегічну мету – зробити Україну найпривабливішою країною для ведення бізнесу. На мою думку, перш за все, для цього потрібно скасувати зайві та неефективні регулювання, та завдяки дерегуляції господарської діяльності створити для усіх підприємців комфортне регуляторне середовище», – заявив Олексій Кучер та відзначив, що у Казахстані та в Україні питаннями дерегуляції, підтримки та розвитку підприємництва опікуються особисто глави держав.

За словами Дархана Калєтаєва у Казахстані розроблено законопроект спрямований на удосконалення принципів взаємодії бізнесу і держави завдяки використанню сучасних регуляторних практик. Зокрема, запровадження інституту регуляторної апеляції, введення механізіу «Регуляторної пісочниці» для апробування нових регулювань та застосування дерегуляційного принципу «One in — two out».

Пан Посол також зауважив, що в Республіці Казахстан будь-який законопроект повинен пройти експертизу Національної палати підприємців, діяльність якої спрямована на поліпшення ділового, інвестиційного клімату, стабільності, розвитку умов ведення бізнесу в країні, як для національних, так і іноземних інвесторів.

За словами Олексія Кучера, Казахстан заслужено посідає 25 місце в рейтингу Doing Business 2020 серед 190 країн світу. «Очевидно, Казахстан, як і Україна, прагне цього року піднятися в рейтингу Doing Business значно вище. І приклад наших партнерів, які готові ділитися своїм досвідом регуляторних реформ, ще більше мотивує зробити Україну найпривабливішою для ведення бізнесу», – зазначив Голова ДРС.

Обговоривши можливості обміну досвідом у впровадженні регуляторних реформ, Олексій Кучер та Дархан Калєтаєв домовилися активізувати українсько-казахське міжвідомче співробітництво.