Олексій Кучер провів перше засідання Експертно-апеляційної ради при ДРС України

01.02.2021

29 січня відбулося перше в цьому році засідання Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при ДРС України, яка є унікальним та дієвим механізмом досудового вирішення спорів у сфері ліцензування.

На засіданні розглянули 8 скарг суб’єктів господарювання на дії органів ліцензування щодо порушення законодавства. З них 4 скарги були задоволені колегіальним рішенням Ради за участі 38 фахівців у сфері ліцензування в різних галузях господарської діяльності.

Також надано погодження на проведення 17 перевірок дотримання ліцензіатами вимог ліцензійних умов та не погоджено проведення трьох перевірок.

«До Експертно-апеляційної ради може звернутися зі скаргою будь-який ліцензіат чи здобувач ліцензії стосовно безпідставних рішень про анулювання чи відмову у видачі/переоформленні ліцензій, а також щодо накладення фінансових санкцій за порушення вимог ліцензійних умов.

IMG_9758Також Рада розглядає звернення органів ліцензування щодо надання погодження на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами ліцензійних умов.

До речі, незабаром буде сформований та оприлюднений на офіційному сайті ДРС України Реєстр скаржників, за яким визначатиметься черговість розгляду скарг заявників на дії органів ліцензування», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.

Варто зауважити, що торік Радою проведено 8 засідань. Розглянуто 131 скаргу суб’єктів господарювання на дії органу ліцензування щодо порушення законодавства (безпідставні анулювання, відмови у переоформленні та відмови у видачі ліцензій). Загалом Рада задовольнила – 69 та відхилила – 47 скарг бізнесу на дії органів ліцензування, решта були зняті з розгляду.