Олексій Кучер окреслив пріоритети роботи регіональних представництв ДРС

04.02.2021

Представництва ДРС у регіонах мають активніше залучати громадськість та місцевих підприємців до перегляду чинних регуляторних актів органів місцевої влади, які створюють зайві перешкоди для розвитку бізнесу.

Про це Голова ДРС Олексій Кучер заявив під час робочої зустрічі з керівниками Секторів ДРС у регіонах. Він також нагадав, що дерегуляція або скасування бар’єрів для малого та середнього бізнесу — наша стратегічна мета на 2021 рік, поставлена Президентом України.

«Це питання вкрай актуальне, адже новостворені ОТГ отримали у спадок купу застарілих та неефективних регуляторних актів, які створюють додатковий адміністративний тиск. Ті, що не відповідають принципам регуляторної політики, потрібно якнайшвидше змінювати або скасовувати», – зазначив Олексій Кучер.

IMG_0066За словами Голови ДРС, найближчим часом планується проведення зустрічі з головами ОДА, на якій буде винесено питання щодо належної взаємодії територіальних органів ДРС, бізнесу та місцевої влади.

Окрім того, під час наради керівники Секторів ДРС підняли питання про порушення деякими органами місцевої влади вимог регуляторного законодавства під час прийняття рішень.

«Ще одна велика проблема в регіонах — ухвалення органами місцевої влади та місцевого самоврядування нормативно-правових актів з порушенням вимог регуляторного законодавства. Тож потрібно підняти на законодавчому рівні питання відповідальності за порушення вимог Законів України, які покликані захищати права та інтереси українських підприємців», – зауважив Олексій Кучер.

На думку Голови ДРС, внесення змін до профільного законодавства дозволить посилити регіональні представництва та надасть дієвий інструментарій для унеможливлення створення нових проблем для суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, що у цьому році представники ДРС проведуть планові перевірки дозвільних органів влади у різних регіонах України з метою здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру.

З результатами перевірок можна буде ознайомитись у рубриці «Державний нагляд (контроль)» Перевірки» на офіційному сайті ДРС.