Неоприлюднення ОМС Одещини інформації про регуляторну діяльність винесуть на колегію ОДА

25.02.2021

Органами місцевого самоврядування Одеської області не забезпечено дотримання вимог законодавства щодо здійснення регуляторної політики, зокрема в частині оприлюднення інформації про регуляторну діяльність, надання проєктів рішень на адресу Державної регуляторної служби України для отримання зауважень та пропозицій. 

Це питання завідувач Сектору ДРС в Одеській області Андрій Голота підняв на онлайн-засіданні колегії Одеської обласної державної адміністрації за участі голови ОДА Сергія Гриневецького, яке відбулося 23 лютого.

Керівник Сектору звернув увагу на те, що рішення про місцеві податки та збори є регуляторними актами й відповідно потребують дотримання процедури прийняття регуляторних актів, адже сьогодні склалася судова практика щодо визнання  таких податкових актів ОМС нечинними.

На наступне засідання колегії Одеської облдержадміністрації планується винести питання несвоєчасного оприлюднення інформації про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування Одещини на їх офіційних сайтах.

В результаті моніторингу, проведеного Сектором ДРС, виявлено, що публікація ОМС даних про їхню регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделіа оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Так, на більшості офіційних веб-сторінкок органів місцевого самоврядування Одеської області досі не опублікована інформація про плани регуляторної діяльності на 2021 рік (88,9%), що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році. Зазначимо, що за законом усі ОМС мали оприлюднити свої плани до 25 грудня 2020 року.

Також більшість ОМС Одещини не публікують на своїх сайтах переліки чинних регуляторних актів (66,7%) та проекти регуляторних актів (60,6%) для широкого залучення громадськості з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

Одеса

Звертаємо увагу на те, що перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути на сайті ДРС за посиланням, обравши на мапі Одеську область.