На Вінниччині переглянуть регуляторні акти місцевих органів влади

26.03.2021

Сектор ДРС у Вінницькій області спільно з обласною державною адміністрацією та місцевими підприємцями ініціювали перегляд регуляторних актів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

630_360_1447805003-4798-vinnitsa-oblsovet-foto-wikimediaorgЗа результатами робочих зустрічей з представниками підприємницької громадськості Вінниччини та Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА 6 районних державних адміністрацій та 63 територіальних громади до 1 травня 2021 року мають вжити заходи щодо перегляду чинних регуляторних актів, які створюють бар’єри та адміністративне навантаження на бізнес.

Оскільки завершення процесу формування громад в рамках адміністративно-територіальної реформи вимагає прийняття нових та перегляду діючих регуляторних актів, Вінницькою ОДА було направлено звернення до голів територіальних громад про забезпечення перегляду регуляторних актів за формою у додатку.

Раніше на Всеукраїнському форумі «Україна 30» Голова ДРС Олексій Кучер заявив, що представники малого та мікробізнесу мають бути активнішими у захисті своїх інтересів та звертатися до ДРС за підтримкою для вирішення проблемних питань.

За словами Олексія Кучера, Служба є тим майданчиком, де бізнес має можливість захистити свої інтереси перед регуляторами.

Для забезпечення зворотного зв’язку з бізнесом, а також сприяння у здійсненні заходів щодо зменшення регуляторного навантаження, Голова ДРС підписав наказ про формування до 15 квітня регіональних консультативних рад при секторах ДРС за участі місцевих підприємців та їх об’єднань.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» новообрані ради можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування, правонаступниками яких вони є, а також приймати рішення про поширення дії чинних регулювань на громади, які увійшли до їх складу.

Зазначимо, що ДРС постійно моніторить діяльність місцевих органів влади на предмет виявлення порушень регуляторного законодавства. Так, протягом січня – березня 2021 року на офіційних веб-сайтах територіальних громад Вінниччини виявлено 8 рішень ОМС, прийнятих з недотриманням вимог регуляторного законодавства.

Прийняті з порушеннями рішення стосувалися:

– передачі в оренду комунального майна та управління об’єктами комунальної власності (3 рішення);

– затвердження правил благоустрою (2 рішення);

– порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (3 рішення).

Звертаємо увагу, що рішення, прийняті з порушенням регуляторного законодавства, зокрема, без діалогу між владою та бізнесом, створюють бар’єри для ведення господарської діяльності та негативно впливають на економічний розвиток громади, рівень життя мешканців та інвестиційну привабливість регіону.

Для отримання фахової методологічної допомоги під час здійснення перегляду чинних регулювань, підготовки, розроблення та прийняття проектів регуляторних актів органи місцевого самоврядування можуть звертатися до територіального органу ДРС у Вінницькій області (0432 66-27-37, e-mail: vinnica@drs.gov.ua).