На Львівщині представили результати роботи Ініціативи «Львівський регуляторний хаб». ДРС планує розповсюдити  його методичні напрацювання серед інших областей України

17.11.2017

 

5Днями у Львівській обласній раді відбулася нарада щодо сучасних інструментів регуляторної політики та оздоровлення регуляторного середовища, як шляху до активізації розвитку підприємництва в регіоні. Голова ДРС Ксенія Ляпіна серед основних спікерів.

Переглянути фотоальбом

Також у заході взяли участь Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, Перший заступник Голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, директор програми USAID ЛЕВ Тамара Соляник, Президент МБО «Фонд «Східна Європа» Віктор Лях, представники державних органів та органів місцевого самоврядування Львівщини та Тернопільщини.

6Під час зустрічі спікери зазначили, що одним із основних завдань  регуляторної політики  є  вдосконалення  правового регулювання  господарських  та адміністративних відносин  між органами державної влади та суб’єктами господарювання.

Також під час наради наголосили, що регуляторна політика спрямована на недопущення прийняття економічно недоцільних та  неефективних  регуляторних  актів, зменшення втручання держави у діяльність суб’єктів  господарювання та  усунення  перешкод  для розвитку господарської діяльності.

Експерти Програми USAID ЛЕВ Віра Недзведська та Олександр Пліва презентували учасникам наради методологічні напрацювання щодо оздоровлення регуляторного середовища та формування сприятливого бізнес-клімату. Вони представили модельний Порядок підготовки регуляторних актів та їх винесення на розгляд місцевих рад і Методику перегляду регуляторних актів, яка розроблена експертом Світового Банку Андрієм Паляницею. Після презентації відбулося жваве фахове обговорення. Львів’яни, у свою чергу, ділилися досвідом щодо адаптації методологічних напрацювань у практику Львівської міської ради.

16«Державна регуляторна служба України планує поширити такі корисні методичні напрацювання серед органів місцевого самоврядування не тільки Львівщини, а й інших областей. Це сприятиме формуванню довіри у стосунках бізнесу, влади та громадськості», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

Зокрема учасники заходу висловили сподівання, що на Львівщині завдяки можливостям та інструментам регуляторної політики, вдасться покращити підприємницький клімат на територіях територіальних громад, а це в свою чергу дозволить створити нові робочі місця та збільшити надходження коштів до державного та місцевих бюджетів.

17Крім того, у Львівському католицькому університеті відбулася презентація перших результатів роботи спільного пілотного проекту Ініціативи «Львівський регуляторний хаб» та Інституту міста, спрямованого на покращення бізнес-клімату міста Львова шляхом застосування сучасних регуляторних інструментів. Йдеться про осучаснення управлінських процедур.

Нагадаємо, близько року тому Львівська міська рада, однією з перших в Україні, почала працювати над вдосконаленням своїх регуляторних процедур разом з проектом Ініціатива «Львівський регуляторний хаб» та Інститутом міста. Така співпраця спрямована на покращення бізнес-клімату Львівщини. За цей час інтернами хабу напрацьовані рішення щодо літніх майданчиків, паркування та встановлення зовнішньої реклами, а також була проведена суттєва робота щодо впровадження демократичних процедур прийняття  регуляторних актів  у місті Львові.