Місцеві ради можуть розраховувати на підтримку ДРС у провадженні регуляторних реформ та розвитку підприємництва, – Олексій Кучер

19.04.2021

Державна регуляторна служба України підтримуватиме ініціативи органів місцевого самоврядування щодо відкритості регуляторної діяльності для захисту прав та законних інтересів суб’єктів господарювання.

Про це Голова ДРС Олексій Кучер заявив під час робочої зустрічі з міським головою Дніпра Борисом Філатовим, на якій було підписано Меморандум про співробітництво між ДРС та Дніпровською міською радою.

«Державна регуляторна служба націлена на захист підприємців від адміністративного тиску. Ми прагнемо зробити регуляторну діяльність органів влади максимально відкритою та передбачуваною, щоб підприємці та громадськість могли долучитися до процесу ухвалення владних рішень на всіх етапах», – сказав Олексій Кучер та подякував міському голові Борису Філатову за дотримання міськрадою принципів державної регуляторної політики.

За словами Голови ДРС, Дніпровська міська рада завжди подає свої рішення на розгляд ДРС та має стати прикладом для інших органів місцевого самоврядування щодо відкритості та передбачуваності регуляторної діяльності.

IMG_5958«Дніпровська міськрада одна з небагатьох в Україні, яка вчасно оприлюднила план регуляторної діяльності на поточний рік. Окрім того, на сайті міськради оприлюднюються чинні регуляторні акти, і що найголовніше – проекти регуляторних актів. Завдяки вашій відкритості регуляторна діяльність місцевої влади у Дніпрі передбачувана для підприємців», – відзначив Голова ДРС Олексій Кучер.

Своєю чергою міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив, що у березні цього року Дніпровською міською радою була затверджена Програма щодо реалізації регуляторної діяльності на 2021–2025 роки.

За словами Бориса Філатова, Програма спрямована на використання нових підходів для забезпечення відкритості й прозорості регуляторної діяльності міської влади під час розробки проєктів регуляторних актів.

«Сьогодні для вивчення громадської думки та встановлення зворотного зв’язку з бізнес-спільнотою міська влада у Дніпрі проводить електронне анкетування стосовно проєктів регуляторних актів, які проходять процедуру офіційного оприлюднення та обговорення. Ми також плануємо проведення просвітницьких заходів з правових аспектів ведення бізнесу та інформаційно-роз’яснювальну роботу з підприємцями за методологічної підтримки ДРС», – заявив міський голова Дніпра.

На думку Бориса Філатова, реалізація цієї Програми сприятиме розвитку приватної ініціативи та відкритому діалогу влади з підприємницькою громадськістю.

Голова ДРС Олексій Кучер нагадав, що за його ініціативи в усіх областях України були створені й розпочали роботу консультативні ради підприємців при територіальних органах ДРС.

«Діяльність цих рад спрямована на співпрацю місцевого бізнесу з владою та створення комфортного регуляторного середовища на місцевому рівні. Перш за все, через обговорення проектів регуляторних актів та перегляд чинних актів, адже це шлях до зменшення регуляторного навантаження на підприємців», – сказав Олексій Кучер, та закликав міську владу Дніпра і місцевих підприємців до співпраці з Сектором ДРС на Дніпропетровщині.

Голова ДРС також наголосив, що участь громадськості у прийнятті владних рішень – це важлива складова сильного громадянського суспільства.