Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/mistseva-vlada-ne-mozhe-vstanovlyuvaty-vartist-poslug-zakladiv-kultury/

Місцева влада не може регулювати порядок надання послуг закладами культури

10.03.2021

Місцеві органи влади не мають правових підстав для розробки та затвердження будь-яких положень та/або порядків про надання платних послуг закладами культури державної та комунальної форм власності, їх переліку та вартості.

church_window_church_window_architecture_stained_glass_old_window_faith_stained_glass_window-673041Частиною першою статті 26 Закону України «Про культуру» встановлено, що Порядок надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затверджується ЦОВВ, що забезпечує формування державної політики у сфері культури.               

Перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, затверджується Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за надання таких послуг щороку встановлюється закладом культури.

Тоді як спільним наказом Мінкультури, Мінфіну та Мінекономіки, встановлено механізм визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності.

Тож представник ДРС у Чернігівській області нагадав посадовим особам Бахмацької міської ОТГ про вимоги чинного законодавства України у зв’язку із розробкою ними проєкту рішення, яким передбачається затвердити Положення про надання платних послуг закладами культури Бахмацької міської ради.

Отже, повноваження органів місцевого самоврядування чітко визначені чинним законодавством, тому прийняття зайвих регуляторних актів є недоцільним та суперечить принципам державної регуляторної політики.

Нагадаємо, ДРС визначила області, які є лідерами за якістю висвітлення регуляторної діяльності ОМС.

Натисніть для друку