Мінфін пристав на пропозиції ДРС щодо дерегуляції у митній сфері

27.05.2021

На виконання рішень Державної регуляторної служби України № 30 та № 31 про усунення порушень регуляторного законодавства Міністерство фінансів України розробило проєкт Наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» з метою усунення штучних перешкод у митній сфері для суб’єктів господарювання.

630_360_1538654000-298«Ми просили скасувати вимогу для підприємців подавати до Держмитслужби копію Дозволу на початок роботи новостворених підприємств разом із заявою про відкриття митного складу. Водночас наполягали на виключенні з Положення про склади тимчасового зберігання норми щодо надання Висновку експертизи Держсанепідслужби», – відзначив Голова ДРС Олексій Кучер.  

У березні ДРС запропонувала Мінфіну скасувати не визначені законодавством вимоги щодо надання суб’єктами господарювання копії Дозволу на початок роботи підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових об’єктів та об’єктів іншого призначення під час подання ними до Держмитслужби заяви про відкриття митного складу

За словами Олексія Кучера, раніше ці документи на деяких митницях вимагали у підприємців, посилаючись на норми наказів міністерства. Голова ДРС подякував колегам з Мінфіну за кроки назустріч бізнесу та проведення дерегуляції у митній сфері.

Нагадаємо, ДРС постійно збирає інформацію про законодавчі акти чи їх складові норми, що не відповідають або прямо суперечать політиці дерегуляції.