Міндовкілля відреагувало на пропозицію ДРС щодо вдосконалення дозвільної системи

07.05.2021

У відповідь на звернення Державної регуляторної служби України Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило наказом типову інформаційну картку адміністративної послуги з дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

«Нарешті після пропозиції ДРС у Міндовкілля звернули увагу на проблему, яку довгий час не помічали – українські підприємства жалілися на труднощі з отриманням дозволів на викиди через відсутність єдиних правил їх видачі», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер та відзначив, що завдяки цьому знижено корупційні ризики для бізнесу.

За словами Голови ДРС, до цього часу кожна обласна державна адміністрація вимагала від підприємців різний пакет документів для отримання дозволів. Деякі навіть створювали штучні перешкоди, вимагаючи документи, взагалі не передбачені законом.

«Наступний крок – законодавчо врегулювати видачу таких дозволів. Зокрема, виключити з інструкції, затвердженій наказом Мінприроди від 10.02.1995 №7, вимогу щодо реєстрації звіту про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин, оскільки це не передбачено законодавством України», – наголосив Олексій Кучер.

До приведення у відповідність до дозвільного законодавства ДРС наголошує на незаконності вимог та подання документів для отримання дозволу, які не встановлені законом, зокрема, щодо вимоги реєстрації звіту про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Нагадаємо, раніше ДРС ініціювала скасування низки неактуальних дозволів.