Міндовкілля, МОЗ та ДСБТ виконали усі розпорядження ДРС та повернули суб’єктам господарювання ліцензії

15.06.2021

З початку  2021 року в Державній регуляторній службі України проведено 5 засідань Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування (ЕАР), на яких розглянуто 23 скарги ліцензіатів на дії (бездіяльність) відповідних органів ліцензування щодо порушення ними законодавства у сфері ліцензування.

«Цього року усі наші розпорядження про повернення ліцензій були виконані органами ліцензування. Всі ліцензії були повернені підприємцям», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер та відзначив, що невиконання розпоряджень ДРС тягне за собою адміністративну відповідальність для чиновників.

Так, ЕАР у зв’язку з виявленням з боку органів ліцензування порушення законодавства були прийнятті відповідні рішення про задоволення 6 скарг (26 % від розглянутих скарг), з них:

  • 3 скарги на дії (бездіяльність) Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • 2 скарги на дії (бездіяльність) Міністерства охорони здоров’я України;
  • 1 скарга на дії (бездіяльність) Державної служби України з безпеки на транспорті.

«Порушення з боку контролюючих органів, які безпідставно позбавляють ліцензій суб’єктів господарювання, не мають жодних шансів залишитися поза увагою Експертно-апеляційної ради при ДРС», – наголосив Олексій Кучер.

За словами Голови ДРС, Службою ініційовано питання щодо проведення позапланових перевірок органів ліцензування, які були помічені у порушенні законодавства та прав підприємців.

Нагадаємо, що ДРС вперше оприлюднила дані про скарги ліцензіатів на органи ліцензування