Мін’юст скасував накази ЦОВВ, які не були погоджені з ДРС

08.06.2021

Міністерство юстиції України оперативно відреагувало на звернення Державної регуляторної служби України та скасувало державну реєстрацію п’яти нормативно-правових актів Міносвіти, Мінкультури та Мінмолодьспорту, які були прийняті у 2016-2018 роках без погодження з ДРС.

Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер та відзначив, що водночас під питанням залишається скасування держреєстрації одного з наказів Мінцифри, який був ухвалений у 2019 році також без обов’язкового проходження регуляторних процедур.

«Низка порушень регуляторного законодавства була виявлена під час ретроспективного перегляду регуляторних актів ЦОВВ, прийнятих у 2015-2020 роках. Таким чином ми нагадали органам влади про необхідність дотримання вимог закону та невідворотні наслідки за порушення», – повідомив Голова ДРС.

На думку Олексія Кучера, Службою проведена колосальна робота, яка може бути прикладом комплексного перегляду регулювань профільними міністерствами для виконання завдання Уряду та Президента України щодо дерегуляції.

Нагадаємо, що ДРС підготувала «дорожню карту» для органів місцевого самоврядування — методичні рекомендації з проведення регіонального регуляторного перегляду.