Механізми протидії тінізації бізнесу

23.05.2022

Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер звернув увагу на прогалини в законодавстві, які підривають стабільність підприємницької діяльності і конкурентоспроможності легального бізнесу та стимулюють розвиток тіньової економіки.

«Дякую бізнесу, який сьогодні підтримує економіку країни та залишається в правовому полі. Знаємо про прогалини в законодавстві, які підривають стабільність та стимулюють розвиток тіньової економіки. Реагуємо та пропонуємо механізми протидії тінізації бізнесу», – зазначив Олексій Кучер.

Так, одним із механізмів протидії тінізації такого сектору виступає стаття 164 Кодексу про адміністративні правопорушення, якою передбачено відповідальність за порушення законодавчих вимог ведення господарської діяльності, зокрема легалізації та отримання дозвільних документів.

З метою забезпечення балансу інтересів держави та бізнесу ДРС вважає за необхідне порушити питання практичної реалізації цієї норми щодо адміністративної відповідальності за порушення порядку провадження господарської діяльності.

Ініціювали відповідне звернення до центральних органів виконавчої влади.

Детальніше: https://bit.ly/3x2m0A3

 

2305