Ксенія Ляпіна: Зменшити маніпулятивність при прийнятті законів можна тільки за допомогою якісного економічного аналізу

29.05.2018

 

33872721_1688212017959777_3206101354552492032_o-125 травня в Українському інституті майбутнього відбувся круглий стіл на тему «Якісне регулювання – запорука прогресу країни».

Серед учасників: Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, народні депутати України Оксана Продан та Марія Іонова, Президент громадської спілки «Національна організація роздрібної торгівлі» НОРТ Юрій Бондарєв, Голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський, керівник Секретаріату Ради Підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський, політтехнолог та журналіст Тарас Березовець. Модератором заходу виступив управляючий партнер Української антикризової групи – Тарас Загородній.

Обговорювали проблеми законодавчого «спаму» та формальний підхід до  практики аналізу регуляторного впливу законодавчих ініціатив, що пропонуються депутатами. Йшлося також про приклади успішного міжнародного досвіду дерегуляції та запровадження практик кращого регулювання.

«Під час розгляду законопроектів у Верховній Раді України часто виникає емоційна реакція на ті чи інші норми. Якби всі вони супроводжувалися розрахунками, то і реакція була б іншою. Якщо будуть розглядатися тільки законопроекти, які пройшли експертизу, коли чітко визначено набір інструментів, 20180525_122353-1які ними запроваджуються, тоді було б менше емоцій та більше результатів від законотворчості. Зменшити маніпулятивність при прийнятті законів можна тільки за допомогою якісного економічного аналізу», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна у ході обговорення.

Вона підкреслила, що необхідно в обов’язковому порядку до всіх законопроектів, які мають шанс бути прийнятими у ВРУ, додавати не тільки розрахунок витрат з бюджету, а і потенційних витрат бізнесу на виконання запропонованих норм закону, також мають бути викладені ризики та переваги для громадян. При відсутності таких розрахунків законопроект не повинен потрапляти до зали засідань ВРУ. Таким чином можна вирішити питання законодавчого «спаму».

Крім того, говорили про стан виконання плану дерегуляції в Україні та актуальні проблеми малого та середнього бізнесу.