Ксенія Ляпіна: Тернопільщина показала приклад як можна ефективно впливати на державну політику й змінювати державні рішення

25.05.2017

20170525_11462825 травня Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна взяла участь у Міжнародному інвестиційному форумі «Тернопільщина Invest-2017». Область також відвідали дипломати, надзвичайні та повноважні посли, генеральні та почесні консули іноземних держав в Україні, представники державних органів всіх рівнів, потенційні інвестори.

5Тернопільські підприємці вплинули на вирішення питання відміни в державі цінового регулювання продуктів харчування. З такою ініціативою виступив один із молокозаводів Тернопільщини. Власне, це нині вважається одним із здобутків минулорічного Міжнародного інвестиційного форуму. Про це  зазначила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна під час свого виступу.

Вона нагадала, що саме тернопільський молокозавод був ініціатором скасування цього радянського неефективного методу регулювання. А також зазначила про те, що представники молокозаводу брали участь в усіх робочих групах, надавали розрахунки економічних результатів, показували вплив цього регулювання на їхню економічну діяльність й пояснювали, чому це не дає результатів для споживача.

20170525_122324«Їхні розрахунки лягли в основу аналізу, який був проведений в країні, і, як результат, цінове регулювання на продукти харчових товарів було скасовано. Вважаю, що це серйозний приклад того, як можна ефективно вплинути на державну політику і змінювати державні рішення», – наголосила Ксенія Ляпіна.

Водночас вона зауважила, що загалом за 2016 рік відбулося багато змін. Серед яких продовжується виконання плану по дерегуляції.

fscn7502«Результати досліджень показують, що вартість державного регулювання для бізнесу, а це вартість виконання бюрократичних процедур, знижується та процедури поступово переходять  у електронний формат. Це не може не тішити. Водночас зараз наше завдання полягає у тому, щоб прискорити процеси змін, щоб бізнес не витрачався на бюрократію, а витрачав кошти на інвестиції», – підкреслила Ксенія Ляпіна

Нагадаємо, Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2017» вважають однією з найбільш очікуваних подій в секторі економіки Тернопільщини, адже вона дозволяє максимально широко представити потенціал області як позитивного регіону для капіталовкладень.