Ксенія Ляпіна: Ефективно реалізовувати регуляторну політику можна тільки за активної участі підприємницької громадськості

27.04.2016

26 та 27 квітня у ДРС проходив навчальний семінар з використання сучасних інструментів оцінки регуляторного впливу для представників Секторів Державної регуляторної служби України  в областях.

Протягом двох днів представники ДРС в областях мали змогу спілкуватись зі спеціалістами Служби з юридичних, організаційних, господарських, кадрових та інших питань. Крім того, йшлося про пошук нових шляхів співпраці та активізацію комунікації з громадськістю на місцях.

«Ефективною діяльність ДРС є тоді, коли ми залучаємо до реалізації регуляторної політики підприємницьку громадськість. В свою чергу, представники Служби на місцях повинні володіти сучасними інструментами державного управління та постійно їх застосовувати», – зазначилаГолова ДРС Ксенія Ляпіна.

Участь у семінарі-нараді для представників ДРС у областях взяв також Голова Громадської ради при Державній регуляторній службі України Сергій Доротич.

«Ми готові будувати осередки громадської активності підприємництва у областях, які будуть допомагати проводити якісний аналіз регуляторного впливу нормативно-правових актів місцевих органів влади за новою методикою. Також готові допомагати при зверненні у судові інстанції. Сподіваємося на плідну співпрацю», – зазначив він.

Територіальними органами ДРС ведеться робота на місцях щодо роз’яснення можливостей, які дає проведення тесту малого підприємництва, представникам місцевої влади, бізнесу, громадськості. На перших кроках застосування оновленого Аналізу регуляторного впливу та М-Тесту при підготовці проектів регуляторних актів місцевих органів влади, територіальні органи ДРС методологічно супроводжуватимуть процес розробки Аналізу регуляторного впливу та проведення М-Тесту.  Щоб робити це якісно, вони повинні постійно вдосконалювати свої знання та навички, обмінюватись досвідом з колегами.

Нагадаємо, застосування нової методики обраховування витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання – М-тест йдеться у Постанові КМУ від 16.12.2015 р. № 1151  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308», яка набрала чинності у березні цього року та є обов’язковою до виконання державними органами всіх рівнів.

Переглянути фотоальбом