Голова ДРС: Активні об’єднання підприємців – рушійна сила змін на краще у сфері державного регулювання

11.07.2017

1411 липня у Києві відбулася презентація «Покращення регуляторного середовища на місцях: можливості для бізнес-об’єднань та влади».

Переглянути фотоальбом

Серед присутнiх: Голова ДРС Ксенiя Ляпiна, фахівці ДРС, представники проектів CIPE-Україна, Центр комерційного права, USAID, лідери регіональних громадських об’єднань, бiзнес-асоцiацiй.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна привітала учасників заходу та побажала наснаги і далі відстоювати права підприємців у регіонах.  

«Найсучасніші демократичні інструменти регуляторної політики, що вже запроваджені в Україні завдяки реформам, які відбулися останнім часом, не працюватимуть, якщо не будуть активним бізнес-об’єднання та асоціації. Саме об’єднання підприємців – рушійна сила змін на краще у сфері державного регулювання. Там де є активна позиція таких утворень, вдається змінювати рішення органів місцевого самоврядування, змінювати підхід до їх прийняття», – зазначила вона.13

Представники бізнес-спільноти з регіонів ділилися кращими практиками застосування громадської антикорупційної експертизи місцевих нормативних документів та презентували результати адвокасi-кампанiй з полiпшення місцевого регуляторного середовища.

Так, представники з Чернігова, Кропивницького, Дніпра, Івано-Франківська, Сумської та Миколаївської областей поділилися практичними кейсами та відзначили важливість взаємодії представників влади, бізнесу та громадськості у поліпшенні регуляторного середовища на місцях.

Експерт з регуляторної політики Центру комерційного права Юрій Юрченко розповів гостям з областей, як за допомогою онлайн-iнструменту www.mtest.com.ua порахувати стандартні витрати суб’єктів малого підприємництва на регулювання та виявити корупційні ризики.

18Захід організували та провели Представництво Центру мiжнародного приватного підприємництва (CIPE-Україна), Державна регуляторна служба України та Центр комерційного права (CLC).

Нагадаємо, Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) – один із чотирьох головних інститутів Національного фонду розвитку демократії (США) і некомерційний філіал Торгової палати США. Більше 25 років СІРЕ працює з лідерами ділового співтовариства, політиками і журналістами, створюючи інститути громадянського суспільства, життєво необхідні для існування демократичного суспільства. Серед основних пріоритетів СІРЕ є сприяння розвитку коаліцій МСБ з метою підготовки й адвокатування порядку денного на регіональних рівнях, допомога об’єднанням підприємців, органам влади та державним установам у реалізації антикорупційних ініціатив, робота із законодавчим полем задля поліпшення ділового клімату в державі, підтримка малого і середнього бізнесу, що постраждав від конфлікту на Сході країни.

Презентації:

1.Онлайн калькулятор розрахунку стандартних витрат щодо виконання регулювання та оцінки корупційних ризиків. Автор: експерт з регуляторної політики Центру комерційного права Юрій Юрченко.

Завантажити (PPTX, Невідомий)

2. Презентація результатів адвокасі-кампаній з покращення місцевого регуляторного середовища

 

Завантажити (PPTX, Невідомий)