Кабмін у рамках «дерегуляційного дня» схвалив важливі рішення для спрощення умов ведення бізнесу

10.05.2018

smeh110 травня КМУ у рамках «дерегуляційного дня» схвалив важливі рішення для спрощення умов ведення бізнесу. Одне з них – рішення спрямоване на впровадження ризик-орієнтованого підходу у діяльності контролюючих органів.

Затвердження методик розробки критеріїв оцінки ризику та уніфікованих форм актів перевірки підприємств дозволить реально оцінити ступінь ризику суб’єктів господарювання та запровадити прозорі правила контролю бізнесу. Новий підхід до діяльності інспекційних органів, який базується на сучасній прийнятій в Європі моделі управління ризиками, а не каральній радянській – це важливий практичний крок у реформуванні системи нагляду і контролю. 

Ризик-орієнтований підхід в діяльності інспекційних органів дозволяє зосередитися на попередженні порушень, а не на покаранні. Так робить весь цивілізований світ. Впровадження ризик-орієнтованого підходу у діяльності контролюючих органів дасть змогу:

  • створити потужну аналітичну систему на базі повноцінної статистики;
  • точно оцінити ступінь ризику діяльності суб’єктів господарювання та сконцентруватися на перевірках найбільш ризикових;
  • створити можливість для бізнесу оцінювати якість роботи інспектора та навантаження від регулювання;
  • забезпечити споживачів інформацією про ступінь ризику конкретного суб’єкта.

Поряд з іншим, Уряд скасував обов’язкове застосування печаток у сфері торгівлі, що досі залишалось чинним через невідповідність окремих постанов. Це зменшує регуляторне навантаження на підприємства роздрібної торгівлі алкогольними напоями, торгівлі нафтопродуктами та ремонту побутової техніки. Також відмінено перелік видів проектних та будівель-монтажних робіт, які потребують атестації виконавця.

Крім того, урядовці схвалили концепцію реформування інституту саморегулювання. Українське законодавство дозволяє створювати саморегулівні організації (СРО) у 15 видах діяльності. По факту, утворено лише 24 СРО у 5 із 15 видів.

Члени Уряду також підтримали План імплементації Стратегії розвитку малого й середнього бізнесу до 2020 року.

Нагадаємо, за 5 «дерегуляційних» Кабмінів вдалося схвалити десятки важливих для бізнесу рішень та скасувати сотні непотрібних надлишкових регуляцій.