Голова ДРС зустрілась з представниками бізнесу Дніпропетровщини

13.11.2018

113 листопада в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулася зустріч голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної з представниками бізнесу.

«Держава прагне створити для бізнесу комфортні умови. Інспекційні перевірки діяльності підприємств мають бути максимально прозорими та зрозумілими. Наразі створюємо Інспекційний портал, який запрацює вже з 1 січня 2019-го. Там будь-який підприємець зможе дізнатися, коли йому чекати на перевірку і який орган її здійснюватиме», – зазначила Голова ДРС.

Наразі в Україні активно впроваджується новий підхід до перевірок підприємців. Зокрема, мова йде про впровадження системи розподілення компаній за групами ризику. У разі належного забезпечення на підприємстві безпеки чи фінансової звітності, в інспекторів не буде приводів проводити регулярні перевірки відповідальних бізнесменів.

6«Підтримуємо розвиток малого і середнього бізнесу в регіоні. Створюємо для підприємців максимально прозорі умови. Нова регуляторна політика держави надасть потужний поштовх розвитку підприємництва і сприятиме підвищенню конкурентоспроможності продукції регіону на внутрішніх та зовнішніх ринках», – зазначив Перший заступник Голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

«Зміни в регуляторній політиці держави відкривають для бізнесу нові можливості, перш за все, на зовнішніх ринках. Для зарубіжних партнерів головне – якість та безпека продукції, що експортується. А отже, сподіваємося, наші товари стануть більш конкурентоспроможними», – сказав учасник зустрічі, підприємець із Дніпра Вадим Гудожник.

Нагадаємо, на порталі підприємці зможуть ознайомитися не тільки зі строками проведення перевірок. Там розміщено і чіткий перелік параметрів, за якими вони проводитимуться. Зараз портал працює у тестовому режимі, повноцінно функціонуватиме з 1 січня 2019-го.

«Наявність чек-листа із чітко визначеними параметрами виключить корупційні прояви з боку інспекторів та зробить перевірку максимально прозорою. Більше контролюючі органи не зможуть безпідставно тиснути на бізнес», – додала Ксенія Ляпіна.

«У підприємців завжди безліч питань щодо перевірок. Як себе поводити під час інспекцій, як захистити свої права. Необхідні роз’яснення якраз і може надати державна регуляторна служба. Тож такі зустрічі – надзвичайно корисні для бізнесу», – поділилася учасниця заходу Анна Айвазова.

До зустрічі з Головою Державної регуляторної служби України Ксенією Ляпіною долучилися майже півтори сотні підприємців Дніпропетровщини.