Голова ДРС Олексій Кучер підписав Меморандум про співпрацю з Львівською ОДА та Львівським регуляторним хабом

25.05.2021

Державна регуляторна служба України радо підтримує спільну ініціативу Львівської ОДА та Львівського регуляторного хабу про створення Сектору з питань регуляторної політики у структурі Департаменту економічної політики обласної державної адміністрації, і готова надавати цій ініціативі всебічну підтримку.

Про це Голова ДРС Олексій Кучер заявив під час підписання Меморандуму про співпрацю з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким та керівником ГО «Аналітично-адвокаційного центру «Львівський регуляторний хаб» Тарасом Хавункою в ході робочого візиту до Львова 25 травня 2021 року.

«Щиро сподіваємось, що вже незабаром фахівці нового структурного підрозділу облдержадміністрації долучаться до працівників Сектору ДРС у Львівській області та експертів Львівського регуляторного хабу, і надаватимуть необхідну консультаційну та методологічну підтримку тим громадам, які дбають про створення сприятливого бізнес-клімату», – заявив Олексій Кучер.

Також Голова ДРС висловив сподівання, що ця ініціатива стане успішним пілотним проєктом, який можна буде поширювати в інших областях України, а підписанти Меморандуму будуть спільно докладати зусиль для її реалізації на Львівщині, як приклад успішної співпраці ОДА з органами місцевого самоврядування.

«Важливим критерієм ефективності адміністративно-територіальної реформи, тобто децентралізації, стане зростання спроможності територіальних громад реалізовувати власні самоврядні та делеговані їм законом повноваження органів виконавчої влади. До таких належить і реалізація ними державної регуляторної політики, яка потребує певного рівня компетенцій й умінь від тих, хто нею опікується», – зазначив Голова ДРС, звертаючись до представників ОДА та органів місцевого самоврядування.

За словами Олексія Кучера, місцевим радам важливо не лише виконувати процедурні вимоги законодавства і вміти рахувати витрати бізнесу і держави при запровадженні регулювань, а й залучати до конструктивного діалогу бізнес та громадськість – для спільного пошуку збалансованих рішень тих чи інших проблем.

Голова ДРС нагадав, що цього року при територіальних органах ДРС у всіх областях України були створені консультативні ради, до яких увійшли представники місцевих органів влади та підприємці.

«Ми прагнемо зробити регуляторну діяльність органів влади максимально прозорою, щоб підприємці та громадськість могли долучитися до процесу ухвалення владних рішень та проведення заходів з дерегуляції на регіональному рівні», – заявив Голова ДРС.

Олексій Кучер також наголосив, що скасування зайвих або неефективних регулювань, і відповідно зменшення адміністративного тиску на місцевий бізнес – це пріоритетне питання державного рівня.

«Сьогодні Служба має беззаперечну підтримку з боку Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо проведення дерегуляції господарської діяльності на усіх рівнях. ДРС щоденно працює в цьому напрямку і нещодавно підготувала методичні рекомендації для ОМС щодо проведення регіонального регуляторного перегляду», – зазначив Голова ДРС.