Голова ДРС Ксенія Ляпіна взяла участь у презентації #StartBusinessChallenge

20.09.2017

3220 вересня Офіс ефективного регулювання (BRDO) презентував PRO Платформу ефективного регулювання з набором унікальних інструментів для бізнесу. Ресурс надає покрові інструкції для старту власної справи, процедури отримання дозволів, розрахунок витрат бізнесу на виконання регуляторних вимог.

Серед спікерів заходу: Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України, Беренд де Гроот, Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні, Максим Бахматов, Керуючий партнер Unit.city, Андрій Пишний, Голова правління Ощадбанку, Олексій Гончарук, Голова BRDO.

Учасники #StartBusinessChallenge спільно визначили перепони і знайшли шляхи спрощення процедур для 6 актуальних бізнес-кейсів у форматі World cafe та напрацьовували механізми для відкриття бізнесу в Україні онлайн.

11Ксенія Ляпіна модерувала кейс, що стосувався особливостей роботи інтернет-провайдерів. Вона представила напрацьованi шляхи спрощення дiяльностi інтернет-провайдерів у регіонах.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб малий та середній бізнес сміливо заходив у цю галузь», – додала Голова ДРС.

Щоб відкрити фірму-оператора/провайдера послуг фіксованого проводового інтернету в Україні потрібно пройти 14 процедур, необхідно зібрати 24 документи для їх проходження, у результаті отримати 14 документів.

Загалом, за результатами розгляду кейсу, можливо зробити висновок, що відкриття даного бізнесу не потребує багато часу та зусиль. Але, слід зазначити, що вже під час здійснення діяльності у операторів та провайдерів телекомунікацій можуть виникати деякі проблеми.

8Під час обговорення йшлося про такі: доступ до інфраструктури, системні крадіжки телекомунікаційного обладнання та пошкодження телекомунікаційних мереж, ускладнена і дублююча процедура подання звітності і статистичних даних, доступ до кабельної каналізації електрозв’язку (ККЕ), що належить Укртелеком, правова невизначеність і постійні вимоги НКРЗІ до операторів телекомунікацій щодо необхідності отримання ліцензій на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, в разі обслуговування власної телекомунікаційної мережі, різне трактування вимог Закону України «Про телекомунікації» регулятором та гравцями ринку. Також йшлося про взаємодію операторів та правоохоронних органів.

Йшлося також про складнощі відкриття кабінету лікаря. Про це говорили в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун і практикуючі сімейні лікарі. Про підводні камені оформлення документів на дитсадок розказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе та представники мережі дитячих навчальних закладів. Учасники ринку також обговорювали законодавчі бар’єри відкриття електрозарядки електромобілів та ресторанів.

Переглянути фотоальбом