Голова ДРС Ксенія Ляпіна бере участь у щорічному Економічному форумі, який проходить цими днями у Польщі

05.09.2019

69553630_2266581710131420_2392288713628450816_nЦього тижня в місті Криниця – Здруй проходить XXIX щорічний Економічний форум. У ньому бере участь Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

Протягом багатьох років в Криниці розглядаються важливі декларації, котрі стосуються економічної політики, а заяви учасників Форуму цитуються світовими ЗМІ та обговорюються в експертних колах. Цього року темою Форуму є «Європа завтрашнього дня».  Що мається на увазі під виразом «Сильна Європа?». Також під час Форуму обговорюватимуть питання структурних реформ в Європі, трудової міграції, ролі ЗМІ в сучасних збройних конфліктах, нових можливостей для електронної комерції, протидії гібридним загрозам, енергетичної безпеки та кліматичної політики, діджиталізації ринкової економіки, протидії корупції, Європи перед обличчям американо-китайських міжусобиць та, зокрема, питання, що стосуються України: чи очікується зміна західного курсу щодо України після 2019 року, Україна, як ключ до досягнення безпеки на східному фланзі НАТО. 

69701648_2266581746798083_827636895109349376_n«Сотні секцій та дискусій про економіку і політику в Європі. Вперше в програмі окремий Український форум. Європейські та українські експерти, політики дискутують про актуальні українські питання. Загальний рефрен: високі очікування від нової влади, але бачать і реальні ризики. Що буде далі? Поки доволі невизначені прогнози. Всі підкреслюють, що лише за реальними справам нової влади можна буде прогнозувати майбутнє», – прокоментувала Голова ДРС.

Крім того, Форум вносить свій вклад у європейське регуляторне співробітництво шляхом:

  • забезпечення майданчика для постійного діалогу з питань кращого регулювання;
  • сприяння у здійсненні порівняння підходів та практик;
  • забезпечення країн-учасників гнучкими механізмами для визначення та адаптації до нових та перспективних сфер чи питань, пов’язаних з регулюванням;
  • сприяння розробці єдиної «мови» з питань кращого регулювання;
  • розвитку європейського законодавства та політики.

Голову Державної регуляторної служби України запросили до виступу та презентації в рамках панельної дискусії «Між протекціонізмом та лібералізмом – чи є золота середина?».

Нагадаємо, щороку на Економічному форумі у Польщі лідери політичного, економічного та громадського життя з понад 60 країн світу зустрічаються не тільки з метою створення діалогу і розвитку співпраці між європейськими країнами та їхніми партнерами, але також для презентації своїх пропозицій і пошуків можливостей співробітництва та для участі в дебатах найвищого класу. Серед учасників є президенти, прем’єр-міністри, комісари ЄС, члени парламентів, директори найбільших підприємств, експерти, представники місцевого самоврядування, культурні діячі і журналісти. В той же час, представники бізнесу можуть вільно висловлювати свої думки і зауваження щодо економічної і регуляторної політики, яку проводять уряди і загальноєвропейські установи.