Голова Державної регуляторної служби України відвідала Волинь

25.09.2018

volyn20 вересня, під час засідання круглого столу «Проблеми бізнесу на місцевому рівні та законодавчі новації у сфері господарської діяльності», який пройшов у Волинській обласній державній адміністрації, Голова ДРС Ксенія Ляпіна поспілкувалась з Волинськими підприємцями.

До обговорення актуальних питань ведення господарської д42482916_1854615654652745_5644690086214762496_nіяльності долучилися Голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко, заступник Голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, місцеві державні службовці, представники місцевого самоврядування та бізнесу, громадських організацій, представники Сектору ДРС у Волинській області Олег Савчук та Олег Греков, науковці та ЗМІ.  Йшлося про перевірки, повноваження Державної регуляторної служби України, механізми захисту прав підприємців.

5ba4bc1c57bb921 вересня у Луцьку відбувся Міжнародний інвестиційний форум «Волинь Інвест 2018». У ньому взяла участь Ксенія Ляпіна.

У своєму виступі Голова ДРС розповіла про реформу державного нагляду та контролю, права підприємців при проведенні перевірок. Також йшлося про те, що зараз Волині треба любити не стільки закордонного інвестора, скільки свого –  місцевого. Це, зокрема, повинно проявлятись у створенні належних, відкритих та чесних умов для ведення бізнесу в регіоні. Тоді, коли місцевому бізнесу буде комфортно працювати на Волині, прийдуть хороші іноземні інвестори. 

forum-1-1«Важливо реформувати систему контролю та нагляду таким чином, аби самі контролери не перешкоджали бізнесу працювати та не формували передумов для розвитку корупції»,- наголосила Голова Державної регуляторної служби України.

Вона також повідомила, що Державна регуляторна служба України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) запустила пілотний модуль системи заходів державного нагляду (контролю), де підприємець може відстежити дії контролерів.
Інспекційний портал https://inspections.gov.ua/

forum-1-2«Завдяки створенню відкритого реєстру перевірок представників бізнесу зараз кожен може дізнатися про всі планові перевірки на наступний рік, які хочуть провести на вашому підприємстві. Більше того, ви можете дізнатись, які питання цікавлять контролюючі служби. Ви можете перевірити конкурентів і партнерів. Це зменшує відсоток тіньового бізнесу і створює більш прозорі умови для тих, хто хоче працювати чесно і відкрито», –зазначила Ксенія Ляпіна.

Також Голова ДРС закликала представників місцевого самоврядування підтримати рух з публікації регуляторних відкритих даних.

forum-6Нагадаємо, раніше Державна регуляторна служба України разом з експертами проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS з ініціативи проекту «Регуляторна мапа України» вже розробили перший в Україні стандарт набору відкритих даних регуляторних органів.

«Нещодавно був опублікований рейтинг відкритості держав, у якому Україна посіла 17-те місце за темпами відкриття інформації, що належить державі. Наразі відкрито понад сотню реєстрів. Прозорість регуляторної політики є вагомою складовою в боротьбі з корупцією, адже там, де все прозоре та доступне, корупції важко існувати та прогресувати», – підкреслила Голова ДРС.

forum-4На Форум запрошено близько 700 представників влади, місцевого самоврядування, дипломатичного корпусу, торгово-промислових палат, бізнесу, ділових, освітніх і наукових кіл, фінансових організацій та установ, експертів з міжнародних програм та проектів.

Його мета – активізація діалогу між владою та бізнесом, розвиток існуючих та започаткування нових ділових зв’язків, демонстрація переваг області для потенційних інвесторів, презентація цікавих інвестиційних проектів.