Експертно-апеляційна рада з питань ліцензування у 2019 році задовольнила 50,5 % скарг бізнесу

28.12.2019

30354У 2019 році Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування при Державній регуляторній службі України розглянуто 139 скарг (апеляцій) бізнесу на дії органів ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування та звернення органів ліцензування щодо надання погодження на проведення 638 позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов.

За результатами розгляду скарг Радою були прийняті рішення про задоволення 51 скарги, що складає 50,5 % від загальної кількості, відмовлено у задоволенні – 50 скарг (49,5 %).

Як наслідок, Державною регуляторною службою України видано відповідні розпорядження про усунення органами ліцензування порушень ліцензійного законодавства та розпорядження про відхилення скарг.

За результатами розгляду звернень органів ліцензування щодо надання погодження ДРС на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов ДРС України:

  • погоджено проведення позапланових перевірок 312 (50,2 %) ліцензіатів;
  • не погоджено проведення позапланових перевірок 310 (49,8 %).

Найбільша кількість звернень надійшла від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг – 249 та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 132.

Переважна більшість із зазначених звернень мотивована надходженням до органів ліцензування обґрунтованих звернень фізичних або юридичних осіб про те, що внаслідок порушення ліцензіатами вимог ліцензійних умов таким особам було завдано матеріальної шкоди або порушено їхні законні права чи інтереси.

5741.jpg_wh860Нагадаємо, Експертно-апеляційна рада з питань ліцензування є постійно діючим колегіальним органом при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування та є ефективним механізмом для досудового вирішення спорів у сфері ліцензування. Вона створена виконання вимог Закону України від 02.03.2015 № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Обов’язками Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування є:

1) розгляд апеляцій та інших скарг здобувачів ліцензії, ліцензіатів на дії органу ліцензування або інших заявників щодо порушення законодавства у сфері ліцензування;

2) розгляд звернень органів ліцензування щодо надання погодження на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов.

Склад Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування формується за пропозиціями громадських організацій, суб’єктів господарювання та їх об’єднань, посадових осіб органів ліцензування та наукових установ і затверджується спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування. Законом встановлено, що представники громадських організацій, суб’єктів господарювання, їх об’єднань та науковців та органів ліцензування становлять 50 відсотків складу Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування.

Раніше ми повідомляли про те, що Законом України від 02.10.2019 № 139-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» удосконалено процедуру оскарження дій органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, що діє при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування (ДРС).