Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/press-room/ekspertno-apelyatsijna-rada-z-pytan-litsenzuvannya-pry-drs-diyevyj-mehanizm-dosudovogo-vyrishennya-sporiv-u-sferi-litsenzuvannya-2/

Експертно-апеляційна рада з питань ліцензування при ДРС – дієвий механізм досудового вирішення спорів у сфері ліцензування

13.02.2019

obshhestvo-y-byznes-1У 2018 році Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування при ДРС проведено 16 засідань, де розглянуто 97 скарг суб’єктів господарювання на дії органу ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування (безпідставні анулювання, відмови у переоформленні та відмови у видачі ліцензій), що у порівнянні з 2017 роком менше на 25%. Вказане свідчить, що Рада є ефективним інструментом щодо захисту прав суб’єктів господарювання.

Спостерігається позитивна тенденція спільних зусиль Державної регуляторної служби та органів ліцензування в поліпшенні роботи в 2018 році, а саме:

– кількість скарг зменшилась з 131 до 97;

– відсоток задоволених скарг зменшився з 56% до 47%

Найбільша кількість скарг суб’єктів господарювання надійшла на дії Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Але, якщо лише незначна кількість скарг на дії ДАБІ була задоволена (задоволено 4 скарги з 16), то скарги на дії Мінприроди переважно виявилися обґрунтованими (з 26 скарг 12 – задоволено). Жодної скарги на дії Нацкомфінпослуг не задоволено.

Аналіз скарг свідчить, що суб’єкти господарювання здебільшого скаржаться на такі дії органів:

За результатами розгляду скарг прийнято рішення про задоволення 47% скарг суб’єктів господарювання, та, як наслідок, ДРС видано органам ліцензування розпорядження про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування (скасування рішень, прийнятих з порушенням законодавства у сфері ліцензування). 

Нагадаємо, Експертно-апеляційна рада з питань ліцензування є постійно діючим колегіальним органом при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування, діє за регламентом, що затверджується спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування, та є ефективним механізмом для досудового вирішення спорів у сфері ліцензування.

До складу Ради на даний час входять 34 фахівці у сфері ліцензування (22 представники громадських організацій та 12 державних службовців, що складає 65 % та 35 % відповідно).

Обов’язками Ради є:

Також Рада має право:

Натисніть для друку