Експертно-апеляційна рада при ДРС не погодила безпідставні позапланові перевірки підприємців

17.06.2021

17 червня 2021 року відбулося шосте у цьому році засідання Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України на чолі з Головою ДРС Олексієм Кучером.

Під час засідання розглядалися 16 звернень органів ліцензування щодо надання погодження на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов.

photo_2021-06-17_12-38-59Колегіальним рішенням експертів було погоджено 11 звернень органів ліцензування щодо позапланових перевірок 26 ліцензіатів, а одне звернення було виключено з порядку денного засідання.

Водночас, з різних причин членами ради не було погоджено 4 звернення органів ліцензування щодо проведення позапланових перевірок 6 ліцензіатів.

«Відмовили посадовцям у проведенні позапланових перевірок ліцензіатів через недостатність підстав. В тому числі через ознаки недобросовісної конкуренції, коли непорядні підприємці намагаються прибрати з ринку конкурентів та пишуть скарги до контролюючих органів», – заявив Олексій Кучер.

Очільник Служби також наголосив, що члени ради детально вивчають кожне питання, щоб захистити підприємців, а також забезпечити баланс інтересів держави, бізнесу та споживачів.

За словами Голови ДРС, позапланові перевірки підприємців – улюблена «забава» усіх контролюючих органів. «На щастя для бізнесу, стримувати запал контролерів допомагають члени Експертно-апеляційної ради при ДРС, до якої входять представники держави та підприємницької громадськості», – окреслив пріоритети діяльності Ради Олексій Кучер.

Зазначимо, що також на цьому засіданні мали розглядатися 2 скарги суб’єктів господарювання на дії (бездіяльність) відповідних органів щодо порушення законодавства у сфері ліцензування, але на підставі заяв ліцензіатів вони були зняті з розгляду.