Друзі, сфера ліцензування потребує вашої уваги!

02.03.2023

Голова ДРС Олексій Кучер назвав 5 причин чому необхідно вдосконалити сферу ліцензування:

  • колізії в законодавстві, які дозволяють органам ліцензування по-різному трактувати його норми та приймати неправомірні рішення;
  • зайві паперові документи, на які держава та бізнес витрачають кошти;
  • відсутність принципу екстериторіальності;
  • на законодавчому рівні не закріплено заборони мати будь-які торговельні відносини з резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України;
  • вибіркова можливість підприємців на оскарження дій/бездіяльності органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради при ДРС та відсутня відповідальність за порушення законодавства органами.

Тож, з метою впорядкування суспільних відносин у сфері ліцензування видів господарської діяльності, особливо важливих в умовах воєнного стану, усунення колізій і недосконалостей норм і процедур ліцензування, виявлених під час практичного застосування положень Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», ДРС розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності».

 

Очікуємо на зворотній зв‘язок, щоб почути ваші пропозиції та зауваження до 27.03.2023 на адресу ДРС (01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11) або на електронну адресу inform@drs.gov.ua.

Детальніше про наш законопроєкт.