ДРС закликала Київську міську раду виконати вимоги регуляторного законодавства

01.04.2021

Київська міська рада як регуляторний орган не виконала вимоги законодавства в частині оприлюднення Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Київської міської ради на 2021 рік.

Фахівці Сектору ДРС у м. Києві провели моніторинг офіційного порталу Києва щодо здійснення регуляторної діяльності Київської міської ради.

Під час  моніторингу встановлено, що Київська міськрада порушила один з принципів, а саме передбачуваності – послідовності регуляторної діяльності, на яких ґрунтується регуляторне законодавство.

10411082_910462055676864_3775317652423505738_n_0Відповідно до вимог, затверджені плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також зміни до них оприлюднюються регуляторними органами у спосіб, передбачений статтею 13 Закону, не пізніше як у десятиденний строк після їх затвердження.

Таким чином, Київська міська рада як регуляторний орган не виконала вимоги регуляторного законодавства в частині оприлюднення Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Київської міської ради на 2021 рік чим порушила права і законні інтереси суб’єктів господарювання, їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів міста Києва.

У результаті, Державна регуляторна служба України направила офіційний лист Київському міському Голові Віталію Кличку стосовно вжиття невідкладних заходів щодо оприлюднення плану.

Також ДРС запропонувала розглянути це питання на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при виконавчому органі Київської міської ради.

Нагадуємо, що регуляторну діяльність Київської міської ради можна переглянути за посиланням https://www.drs.gov.ua/regional/, обравши на мапі місто Київ.