ДРС визнала Порядок органічного виробництва та обігу органічної продукції як такий, що потребує перегляду

10.09.2021

Державна регуляторна служба України здійснила аналіз звіту про базове відстеження результативності постанови КМУ «Про затвердження Порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції».

Проаналізувавши звіт, ДРС було виявлено фактори, які свідчать про те, що регуляторний акт не досягнув своєї цілі, задекларованої при його прийнятті.

«Постановою затверджено Порядок органічного виробництва та обігу органічної продукції, який наразі фактично не має механізму практичної реалізації через відсутність органів сертифікації, які мають виконувати певні процедурні вимоги», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер.

За словами очільника Служби, наявна колізія призводить до негативних наслідків як для суб’єктів господарювання, так і для держави взагалі.

«Механізм державного регулювання є невиправданим та не досяг мети, визначеної при його прийнятті, а проблема, на вирішення якої була спрямована дія регуляторного акта, залишається невирішеною», – заявив Олексій Кучер.

Таким чином, керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», ДРС вирішила визнати зазначену постанову такою, що потребує перегляду.

Більш детально ознайомитись із рішенням.