ДРС визначила області, які є лідерами за якістю висвітлення регуляторної діяльності ОМС

02.03.2021

Сектори ДРС завершили моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування (ОМС) в усіх областях України щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

д1

За результатами моніторингу виявлено, що 1073 з 1585 ОМС України (67,7%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

д2

Разом з тим 540 ОМС (34,1%) мають сайти, але взагалі не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність.

д3

За словами Голови Державної регуляторної служби України Олексія Кучера, найгірша ситуація на Рівненщині, Миколаївщині та Івано-Франківщині, де переважна більшість ОМС не публікують на своїх веб-сторінках ані чинні регуляторні акти, ані проекти та плани регуляторної діяльності.

Станом на лютий 2021 року 898 ОМС (56,7%) не оприлюднюють проекти регуляторних актів для залучення громадськості, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

д4

В той же час, 1000 ОМС (63,1%) не публікують чинні регуляторні акти на своїх веб-сторінках.

д5

«Статистику трохи рятують Черкаська, Сумська та Тернопільська області, де понад 65% ОМС звітують про свою регуляторну діяльність перед громадськістю. Також на Сумщині та Черкащині суб’єкти господарювання мають найкращі можливості для планування своєї діяльності у поточному році. Там майже 90% ОМС опублікували свої плани на 2021 рік», – зазначив Олексій Кучер.

На думку Голови ДРС, це не ідеальний, але досить гарний показник, на який варто рівнятися іншим ОМС, які досі цього не зробили.

Олексій Кучер також звернув увагу на те, що кожен десятий орган місцевого самоврядування не має офіційного веб-сайту.

д6

Варто зазначити, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Нагадаємо, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік вимог для регуляторних органів визначено Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Задля підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі потрібну область.