ДРС виявила порушення у сфері ліцензування під час перевірки Міндовкілля

09.04.2021

Фахівці Державної регуляторної служби провели планову перевірку додержання Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України вимог законодавства у сфері ліцензування господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин та поводження з небезпечними відходами.

Під час перевірки з боку Міндовкілля були виявлені порушення у формуванні та веденні ліцензійних справ. Також Мінекоенерго не було передано документи, подані для отримання ліцензії в електронному вигляді, до новоствореного Міндовкілля як правонаступника.

Також представники ДРС встановили, що Міндовкілля були прийняті рішення про відмову у видачі ліцензій з підстав, які визначені законодавством для залишення заяв без розгляду, чим порушили вимоги Закону. Водночас зафіксовано порушення строку прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії.

Крім того, були встановлені випадки проведення заходів державного нагляду (контролю) посадовими особами Міндовкілля, якими відповідно до положення про структурний підрозділ, не передбачено виконання таких функцій.

В результаті під час перевірки було встановлено ряд порушень та складено акт перевірки, ознайомитись з яким можна буде за посиланням.

З метою усунення виявлених порушень законодавства Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, ДРС найближчим часом надішле відповідне розпорядження для усунення порушень протягом 30 днів з дня отримання.

Нагадаємо, що рішення Державної регуляторної служби України під час проведення перевірок органів державної влади є остаточними та не підлягають оскарженню в судовому порядку, якщо це не передбачено законом.