ДРС виявила порушення у сфері ліцензування під час перевірки Держлікслужби

06.09.2021

Фахівці Державної регуляторної служби провели планову перевірку додержання Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками вимог законодавства у сфері ліцензування господарської діяльності.

Під час перевірки з боку Держлікслужби були виявлені порушення у формуванні та веденні ліцензійних справ.

Також Держлікслужба всупереч статтям 10, 19 Закону України «Про лікарські засоби» та Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» здійснює перевірки перед видачею ліцензії без відповідного порядку здійснення таких перевірок.

У ході перевірки представниками ДРС встановлено, що Держлікслужбою у рішеннях про відмову у видачі ліцензії не зазначався перелік обґрунтованих підстав про відмову у видачі ліцензії і пропозицій щодо порядку їх усунення.

За результатами перевірки встановлено порушення, які викладені в акті перевірки та видано розпорядження ДРС «Про усунення порушень виявлених у ході планової перевірки щодо додержання  Держлікслужбою вимог законодавства у сфері ліцензування».

Звертаємо увагу, що відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» орган ліцензування, що одержав розпорядження про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування, зобов’язаний у визначений у розпорядженні строк усунути зазначені порушення та повідомити спеціально уповноважений орган з питань ліцензування про виконання вимог такого розпорядження.