ДРС вимагає від Одеської ОДА усунути численні порушення у сфері ліцензування

05.04.2021

Фахівці Сектору ДРС в Одеській області провели планову перевірку додержання Одеською обласною державною адміністрацією вимог законодавства у сфері ліцензування.

Під час перевірки встановили, що структурними підрозділами Одеської ОДА несвоєчасно оприлюднюється інформація у сфері ліцензування. Порушено строки надання щорічного звіту про ліцензійну діяльність, прийняття рішень про залишення заяв без розгляду, видачі, відмови у видачі, переоформленні, анулюванні ліцензій, розширення та звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом.

00Також органом ліцензування приймалися рішення, що не встановлені законом, не забезпечувалися права здобувача ліцензії, приймалися документи у спосіб невстановлений законом, здійснювалися позапланові перевірки без погодження з ДРС.

Крім того, Одеська обласна державна адміністрація не ліцензує господарську діяльність зовнішньоекономічної діяльності, чим суттєво обмежує права одеських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та змушує звертатися за відповідними ліцензіями до Києва.

Отже, під час перевірки було встановлено ряд порушень та складено акт перевірки, ознайомитись з яким можна буде за посиланням.

З метою усунення виявлених порушень законодавства Одеською обласною державною адміністрацією, ДРС надіслала відповідне розпорядження для усунення порушень протягом 30 днів з дня отримання.

Нагадуємо про заборону на проведення деяких планових перевірок суб’єктів господарювання органами державного нагляду (контролю) під час карантину.