ДРС відкриває ще одну сферу для бізнесу

01.11.2021

За зверненням суб’єкта господарювання Державна регуляторна служба України здійснила експертизу наказу Міністерства транспорту України від 02.04.2001 № 182 «Про затвердження Положення про підготовку і перепідготовку державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден».

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, майже 10 років тому законодавчо скасовано право виключно державних організацій здійснювати підготовку морських лоцманів.

«Держава не квапилася зі зміною нормативної бази, що на сьогодні фактично блокує розвиток цього ринку серед підприємців», – заявив Олексій Кучер.

Застарілі норми акту не узгоджуються з законодавством у сфері торговельного мореплавства та не відповідають принципам адекватності й ефективності регуляторної політики.

Таким чином, керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», ДРС прийняла рішення визнати наказ таким, що втратив чинність.

«Чекаємо два місяці і бізнес нарешті зможе вільно працювати у цій сфері», – наголосив Олексій Кучер.

Нагадаємо, рішення ДРС про усунення порушень принципів державної регуляторної політики має бути виконано у двомісячний строк з дня прийняття рішення.

Зазначимо, якщо Міністерство інфраструктури України не виконає рішення ДРС, дія наказу зупиняється наступного дня після закінчення строку для виконання такого рішення.

ДРС постійно збирає інформацію про законодавчі акти чи їх складові норми, що не відповідають або прямо суперечать політиці дерегуляції!