ДРС та ОЕСР розпочали серію семінарів: вивчаємо кращі міжнародні регуляторні практики

01.03.2023

 28 лютого 2023 року в ДРС стартував перший із циклу онлайн-семінарів від Комітету регуляторної політики ОЕСР – «Вступ до регуляторної політики». 

Як відзначив Голова ДРС Олексій Кучер: «Досвід Комітету є унікальним і надзвичайно цінним для України як під час війни, так і в процесі повоєнної відбудови». 

«Регуляторна політика та дерегуляція є ключовими пріоритетами Уряду і наша мета – змінити підходи до формування регуляторних правил для бізнесу, спираючись на найкращі світові стандарти та практики Європейського Союзу й ОЕСР», – підкреслив Олексій Кучер.

З вітальними словами на семінарі виступили Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов та заступник керівника Директорату ОЕСР з питань державного управління Янош Берток.

«Символічно, що в саме цей день річниця подання заявки України на вступ до Європейського Союзу, а членство в ОЕСР – це ще один крок на шляху України до інтеграції в європейську спільноту. Наразі Україна проходить трансформаційні процеси, що зумовлені її євроінтеграційними прагненнями, і які охоплюють всі сфери суспільного життя, тож послідовна комунікація органів влади з комітетами ОЕСР є надзвичайно важливою. Поглиблення співпраці з ОЕСР стане імпульсом для запровадження в нашій країні передових міжнародних регуляторних практик і підходів та сприятиме швидшому економічному відновленню України», – зазначив Міністр КМУ Олег Немчінов.

Вдячні Комітету з питань регуляторної політики ОЕСР за підтримку наших прагнень та Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України» за організаційну підтримку заходу.

До речі, сьогодні, 1 березня у Києві починає свою роботу офіційний офіс Організації економічного співробітництва та розвитку. Він дасть змогу координувати спільну роботу у сфері відбудови та відновлення України, одночасно покращуючи реалізацію інструментів, стандартів і рекомендацій ОЕСР в Україні. Це допоможе нашій країні стати повноцінним членом Організації. Оскільки Україна визнана потенційним членом ОЕСР, офіс попередньо функціонуватиме до 2026 року задля надання підтримки нашій державі під час відновлення економіки країни.