ДРС спонукала органи місцевого самоврядування до створення офіційних сайтів

12.03.2021

Керівники ОМС Кіровоградщини відреагували на результати моніторингу ДРС офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність та прийняли рішення оновити або створити нові офіційні веб-сайти.

Про це фахівцям Сектору ДРС повідомили слухачі Регіонального Центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області під час триденного навчального семінару.

Так, з 9 органів місцевого самоврядування, які станом на 22 лютого 2021 року не мали офіційних сайтів, 4 ОМС оновили та створили офіційні веб-сайти в мережі Інтернет (Новоархангельська, Онуфріївська, Петрівська селищні ради та Злинська сільська рада).

Офіційні вебсайти ще однієї селищної та 4 сільських рад наразі перебувають на етапі розробки.

«ДРС вітає такі кроки в бік прозорості регуляторної діяльності ОМС. Переконаний, що залучення громадськості до ухвалення владних рішень сприятиме розбудові громадянського суспільства», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.

2018Представники ДРС звернули увагу на те, що половина громад області є новоствореними, а раніше створені – значно збільшилися. Тому інформація щодо прийняття нових та перегляду діючих регуляторних актів, має сьогодні важливе значення.

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», новообрані ради можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування, правонаступниками яких вони є.

Також у разі необхідності поширення дії чинних регулювань на нові території ОТГ з метою дотримання вимог Закону та забезпечення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання територіальних громад, що увійшли до складу об’єднаної територіальної громади, діючі регуляторні акти підлягають перегляду з обов`язковим дотриманням всіх процедур, встановлених Законом.

Нагадуємо, що Сектори ДРС завершили моніторинг офіційних веб-сайтів ОМС в усіх областях України щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.