ДРС розробила рекомендації для ОМС щодо видачі дозвільних документів

13.05.2021

Державна регуляторна служба України підготувала для ОМС методичні рекомендації щодо забезпечення органами місцевого самоврядування повноважень в частині реалізації державної політики з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

Для цього фахівці ДРС узагальнили типові помилки при підготовці проектів рішень органів місцевого самоврядування з усіх областей України.

Зокрема, щодо затвердження порядків видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами або дозволів на розміщення тимчасових споруд.

«Переконаний, що місцевим підприємцям також буде корисно з ними ознайомитися для мінімізації корупційних ризиків та захисту своїх прав. Адже ми піднімаємо питання щодо порушень у таких рішеннях ОМС, які безпосередньо й суттєво впливають на діяльність багатьох суб’єктів господарювання», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер.

З методичними рекомендаціями ДРС можна ознайомитися за посиланням.

Зазначимо, що ДРС здійснює аналіз проектів рішень органів місцевого самоврядування, які надходять до Служби для підготовки пропозицій щодо проектів регуляторних актів, в тому числі проектів, що регулюють видачу документів дозвільного характеру.

Нагадаємо, раніше ДРС підготувала «дорожню карту» для органів місцевого самоврядування — методичні рекомендації з проведення регіонального регуляторного перегляду.