ДРС просить Мінінфраструктури усунути неправомірне обмеження конкуренції у морських портах України

01.06.2021

Державна регуляторна служба України запропонувала Міністерству інфраструктури України внести зміни до Порядку надання послуг із забезпечення запобігання і ліквідації розливу забруднюючих речовин у морських портах України.

«Відреагували на звернення приватних підприємців, які не мають можливості провадити господарську діяльність у портах та надавати послуги з приймання сміття, відходів та забруднюючих речовин з морських суден», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.

До Мінінфраструктури направлено рішення ДРС № 32 про необхідність внесення змін до Наказу від 21.08.2013 № 631 шляхом виключення з Порядку положень, що суперечать принципам державної регуляторної політики.

photo_2021-06-01_11-30-53За словами Олексія Кучера, Наказом Мінінфраструктури, на який посилається Адміністрація морських портів України, певні послуги включено до переліку таких, що надаються виключно державними підприємствами.

Відтак ці умови суперечать вимогам Закону України «Про морські порти України», у якому визначено перелік портових послуг і права підприємців. Водночас деякі норми Наказу не відповідають принципам державної регуляторної політики, адже створюють зайві перепони для суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, рішення ДРС про усунення порушень принципів державної регуляторної політики має бути виконано у двомісячний строк з дня прийняття рішення.

Зазначимо, якщо Мінінфраструктури не виконає рішення ДРС, дія окремих положень зазначеного регуляторного акта зупиняється наступного дня після закінчення строку для виконання такого рішення.

ДРС постійно збирає інформацію про законодавчі акти чи їх складові норми, що не відповідають або прямо суперечать політиці дерегуляції.