ДРС продовжує співпрацю з Естонією щодо переймання досвіду у впровадженні регуляторних вебсервісів

21.09.2021

IMG_5132ДРС притримується европейського курсу українського бізнесу та нагадує, що відповідно до своїх повноважень, виступає у якості арбітра між центральними органами виконавчої влади та підприємцями, в тому числі і естонськими.

Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер під час зустрічі з експертом центру східного партнерства і в минулому генеральним прокурором Естонії Лавлі Перлінг у Посольстві Естонської Республіки в Україні.

Україну та Естонію зближують спільні прагнення у політичній, економічній, соціальній та інших сферах. Визнавши Україну своїм зовнішньополітичним пріоритетом, Естонія є однією з найпослідовніших прихильників європейського вибору України. Також Естонська Республіка надає неоціненну допомогу у диджіталізації українського суспільства, зокрема реалізації проекту «Держава у смартфоні».

«Естонія робить сильний акцент на доступності та прозорості регуляторної політики, використовуючи Інтернет-інструменти, в тому числі за допомогою інформаційної системи «Eelnõude infosüsteem (EIS)» відстежує всі законодавчі ініціативи та надає доступ до АРВ» , – зауважив Олексій Кучер та відзначив, що ДРС вкрай зацікавлена у набутті цього досвіду, оскільки має схожі з естонською стороною первинні передумови щодо розробки та впровадження схожої системи.

Лавлі Перлінг зі свого боку зазначила, що на сьогодні її завданням є допомога у реформуванні української прокуратури і саме з цією місією вона перебуває в Україні. Однак вона також висловила готовність поділитися власним досвідом, отриманим на посаді генерального прокурора і залучити кращих естонських експертів з впровадження регуляторних вебсервісів.

Процедура аналізу регуляторного впливу та перегляду нормативних актів в Естонії є дворівневою та полягає в тому, що попередні АРВ готуються до всього первинного законодавства та окремих регулювань, а для регулювань зі значним впливом проводяться поглиблені АРВ.

«Цей досвід є перспективним для застосування у регуляторному полі України. Тож будемо вдячні за сприяння з боку Посольства Естонської Республіки щодо налагодження комунікації між ДРС та Міністерством юстиції ЕР, яке і відповідає за сферу АРВ, а також з Українсько-естонською Торговою палатою (UECC) в майбутньому», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.

UECC займається підтримкою конкурентоспроможності українських підприємців в Естонії та естонських підприємців при виході на ринок України, і є основним нетворкінг-майданчиком для всіх, хто зацікавлений у розвитку бізнесу в обох країнах.

Наостанок сторони домовилися опрацювати можливість організації зустрічі найближчим часом Голови ДРС Олексія Кучера з Генеральним секретарем Міністерства юстиції ЕР для обговорення подальшого співробітництва між відомствами обох країн.