ДРС перейматиме досвід Естонії у впровадженні регуляторних веб-сервісів

29.07.2021

Естонія є вірним другом та надійним партнером України, а також одним з найпослідовніших прихильників європейського вибору нашої держави. Про це заявив Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер під час зустрічі з Послом Естонської Республіки в Україні Каімо Кууском.photo1627562000

Олексій Кучер підняв питання посилення співпраці між двома країнами у сфері цифровізації та електронного урядування. Зокрема, обговорили ідеї впровадження нових веб-сервісів для більшої доступності та прозорості регуляторної політики в Україні.

Посол Естонії позитивно оцінив ініціативу Служби щодо запуску Регуляторного порталу, який має допомогти бізнесу і громадськості проводити обговорення проектів та контролювати процес ухвалення владних рішень.

За словами Каімо Кууска, в Естонії вже діє подібний онлайн-інструмент — інформаційна система EIS, яка дозволяє відстежувати всі законодавчі ініціативи та АРВ. Також естонців можуть користуватися інтерактивним веб-сайтом osale.ee, де проводяться консультації з громадськістю.

У свою чергу заступник голови дипломатичної місії Марґуса Сярґлеппа повідомив, що процедура аналізу регуляторного впливу та перегляду нормативних актів в Естонії є дворівневою та полягає в тому, що попередні АРВ готуються до всього первинного законодавства та окремих регулювань, а для регулювань зі значним впливом проводяться поглиблені АРВ.

Наостанок Каімо Кууска запевнив Олексія Кучер, що сприятиме налагодженню комунікації між ДРС та Міністерством юстиції Естонської Республіки, які відповідають за реалізацію державної регуляторної політики в Україні та Естонії.