ДРС організувала публічне обговорення проекту наказу МВС, який визначатиме механізм забезпечення охорони державних об’єктів

27.08.2021

IMG_1225Державна регуляторна служба України підтримала ініціативу підприємницької громадськості у сфері охоронних послуг та організувала засідання Робочої групи щодо напрацювання змін до нормативно-правових актів за участі фахівців ДРС, Національної поліції України, Поліції охорони України та профільних громадських організацій.

З боку громадськості у засіданні взяли участь представники Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців охоронної галузі «Федерації професіоналів безпеки» та ГО «Всеукраїнське Об’єднання Спеціалістів Безпеки».

Члени Робочої групи обговорили пропозиції бізнесу до поданого на розгляд ДРС проекту наказу МВС «Про затвердження Порядку забезпечення охорони об’єктів органами поліції на договірних засадах», який визначає механізм забезпечення охорони об’єктів, віднесених до категорій об’єктів державної форми власності та державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони.

Зокрема, представники громадських об’єднань запропонували включити до Порядку методику розрахунку плати за надання послуг та визначити положення щодо особливих умов охорони органами поліції.

Також на засіданні піднімалися питаннIMG_1223я щодо доцільності ухвалення Порядку до законодавчого врегулювання організації охорони критичної інфраструктури та визначення у ньому процедурних питань укладення договорів, які врегульовані Господарським та Цивільним кодексами.

За результатами обговорення представники МВС та громадськості знайшли компромісне вирішення спірних питань та домовилися доопрацювати проект Порядку разом з аналізом регуляторного впливу до нього.

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, Державна регуляторна служба виступає посередником між органами влади, бізнесом та громадськістю, і тому завжди готова організовувати публічні обговорення для налагодження конструктивного діалогу між регуляторами та підприємцями у різних сферах.