До ДРС можна оскаржити випадки порушення посадовими особами органів державного нагляду (контролю) процедури та строків здійснення контролю

08.01.2019

 

У ДРС узагальнили запитання підприємців про перевірки. Раніше ми вже писали про планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю). Наші юристи підготували інформацію про те, як підприємець може оскаржити результати планової та позапланової перевірки, дії контролера та відповіді на запитання: чи може підприємець не допустити на перевірку контролера? Якими можуть бути наслідки цього? Як відбуватимуться ліцензійні перевірки? Слідкуйте за нашими публікаціями.

perevirkyНагадаємо, питання проведення заходів державного нагляду (контролю) врегульовано Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон).

Перевірка – одна з форм здійснення державного нагляду (контролю). Згідно зі ст. 1 Закону заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Розпорядчі документи щодо усунення порушень вимог законодавства можуть бути оскаржені до відповідного центрального органу виконавчої влади або суду в установленому законом порядку.

Недотримання вимог Закону в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності може бути оскаржено до ДРС.

Звертаємо увагу, що до ДРС можна оскаржити виключно випадки порушення посадовими особами органів державного нагляду (контролю) процедури та строків здійснення контролю.

Оцінка змісту акта або розпорядчого документа органу державного нагляду (контролю) про усунення порушень законодавства не може бути предметом оскарження до ДРС.

Звертаємо увагу, що порядок оскарження розпорядчих документів органів Державної фіскальної служби України регулюється Податковим кодексом України.

Раніше ми вже оприлюднили відповіді на узагальнені запитання підприємців щодо планових перевірок та позапланових перевірок.

 #Підприємці #ПраваПідприємця #Бізнес #Проверки #Перевірки