ДРС ініціювала франко-українське співробітництво в регуляторній сфері

18.05.2021

Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном для обговорення перспектив та можливостей регуляторного співробітництва.

Олексій Кучер зазначив, що ДРС зацікавлена в перейнятті та впровадженні досвіду Франції щодо адміністративного спрощення, яке було визначено однією з пріоритетних дій уряду Франції.

Французька сторона пообіцяла надати предметні роз’яснення щодо реалізації застосування принципу «One in-two out» – одне регулювання приймається і два скасовується.

IMG_9121Також Олексій Кучер поділився інформацією щодо ініціативи створення Єдиного порталу регуляторної політики та реформи системи дозвільних документів – запуску Єдиної державної електронної системи дозвільних документів, що допоможе зробити регулювання зрозумілим для кожного підприємця.

За словами Голови ДРС, інвестор буде обирати ту країну, де простіше започатковувати бізнес із точки зору регулювання. Тому, важливим є залучення іноземних практик, зокрема, французьких щодо кращого регулювання та дерегуляції підприємницької діяльності.

Своєю чергою, Посол Франції в Україні запевнив, що тематика зустрічі є вкрай актуальною для нього особисто і для французьких підприємців, які хочуть вести свій бізнес в Україні, оскільки наша країна володіє величезним потенціалом.

Заступник керівника економічної служби Посольства Флорен Дауба надасть ДРС консультації щодо налагодження контактів з органами влади Франції, зокрема, Генерального секретаріату уряду при Офісі Прем’єр-міністра Франції, який відповідає за аналіз якості АРВ, надає органам влади експертну допомогу щодо підготовки проєктів регулювань, забезпечує дотримання процедур та міжвідомчу координацію.

Наприкінці Етьєн де Понсен запропонував сприяти зустрічі Голови ДРС із представниками Франко-української торгово-промислової палати та, особисто, з її очільником для можливої побудови планомірних консультацій щодо бізнес-середовища України та Франції.

Нагадаємо, що Державна регуляторна служба України перейматиме успішний досвід Уряду Норвегії у впровадженні найкращих регуляторних практик та роботи у європейській мережі RegWatchEurope.